Teknik Servis

SATIŞ & TEKNİK SERVİS & GARANTİ & BAKIM HİZMETLERİ  

Firmamız teknoloji sektöründe bulunan tüm markaların satışını yapabilmektedir. Bu markalardan bir kaçını belirtecek olursak Canon, Asus, HP, Lenova, Xerox, Gigabayte, Samsung, Seagate gibi birçok önemli markayı örnek verebiliriz. Bu markaların satışının yanında teknik servislerini de vermekteyiz.

BİLGİSAYAR BAKIMI

Bakım hizmetleri sorunların büyümeden ya da ortaya çıkmadan kaldırılmasını sağlayarak ilk önce iş gücü kaybını önler. İş gücü kaybı verimliliği düşürerek rekabet gücünü düşüren en büyük etkendir. Bu konuda her işletme kendi içinde farklı düşünüp farklı çalıştığı için hizmet her şirket için ayrı çalışma sistemi gerektirebilir. Farklı sektörlerde uygulanan çözümler şirketinize yeni çalışma alanları ve stratejileri getirebilir.

Bakım Nedir?

Şirketimize göre Bakım; bilgisayar sistemleri için çalışan tüm sistem elemanlarının (Donanım ve Yazılım) çalışmasının periyodik olarak kontrol edilmesi, izlenmesi, sorunlarının giderilmesi ve ardından kapasitesinin artırılması işlemlerinin tümünü kapsamaktadır.

Bakım Neden Gereklidir?

Sürekli ve kesintisiz veya en az kesinti ile cihazların çalışma sürelerini %100'e çıkarmak için; arıza ve arıza maliyetlerini oluşmasını engellemek veya en aza indirmek için teknoloji ürünlerinin bakımı şarttır.

Bakım İşlemleri Nelerdir? Neler Olabilir?

Bakım işlemleri genel olarak tüm bilgi işlem ekipmanları ile bu ekipmanlarla çalışan yazılımları kapsar. Bunları listelemek gerekirse: 

- Bilgisayarların iç donanım bakımları

- İşletim sistemi kurulumları ve güncelleme işlemleri

- Sürücü (driver) yüklemeleri ve güncellemeleri

- Veri yedeklemeleri

- Virüs temizliği

- Otomatik yedekleme ile veri kaybının önlenmesi

- Telefon destek ve uzak destek hizmetleri

- Sistem koruma yazılımlarıyla sorun azaltma

- Monitör tamiri

- Yazıcı tamiri

- Tarayıcı tamiri

- Ürün garanti takip kontrol sistemi

- Aylık ve Yıllık Bakım Anlaşmaları

Bunların dışında burada listelenmemiş ama şirket bünyesinde bulunan cihazlar için bakım işlemleri uygulanabilir. Bazı cihazlar için bakım işlemleri yerine sadece izleme uygulaması da yapılabilir. Ayrıca satışını yaptığımız ürünlerin garanti sürecini müşterimiz ile beraber takip ederek bakım ve onarım işlemlerini hızla sonuçlandırıyoruz.,

 

TEKNİK DESTEK YAZILIMLARIMIZ